Skype Qik

Skype Qik 1.2.74

Wyślij wiadomość wideo w mig

Skype Qik to pierwsza samodzielna aplikacja od Skype’a. To nowy szybki komunikator wideo będący swoistą odpowiedzią na fenomen Snapchata.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Nagrywanie i wysyłanie wideo przebiega bardzo szybko
  • Bardzo prosty w obsłudze
  • Możliwość wysyłania bardzo krótkich filmów
  • Opcja wysyłania wiadomości grupowych
  • Możliwość usunięcia wideo z urządzeń innych użytkowników

Wady

  • Nic oryginalnego
  • Brakuje wyróżniających funkcji
  • Może być zastąpiony przez aplikację trzecie

Dobry
7

Skype Qik to pierwsza samodzielna aplikacja od Skype’a. To nowy szybki komunikator wideo będący swoistą odpowiedzią na fenomen Snapchata.

Od wideo do GIF-a

Historia Skype Qik zaczyna się w 2011 roku, kiedy Skype nabył aplikację streamującą wideo o nazwie Qik (wymawianą jak angielskie quick, czyli szybko). Aplikacja zniknęła z sieci na trzy lata, a teraz Microsoft pod jej szyldem uruchomił komunikator wideo.

Skype Qik ma wypełnić lukę pomiędzy klasycznymi wiadomościami tekstowymi, a rozmowami wideo. Użytkownicy mogą nagrywać wiadomości wideo, które będzie można obejrzeć i odpowiedzieć na nie w każdej chwili. Taki WhatsApp, ale dla filmów, a nie tekstu.

\n

Skype Qik przy pierwszym uruchomieniu wymaga od nas podania numeru telefonu oraz weryfikacji go kodem poprzez SMS. Po tym procesie możemy już nagrywać i wysyłać filmiki. Nie potrzebujemy żadnej innej rejestracji.

Skype Qik ma jedno zadane – nagrać filmik i wysłać go znajomym. Proces jest bardzo szybki. Na dole wybieramy duży czerwony przycisk, aby rozpocząć nagrywanie, a później ten sam przycisk pozwala zakończyć cały proces.

Każdy film jest ograniczony do 42 sekund. Możemy go wysłać do jednej osoby lub grupy znajomych. Warto zauważyć, że aplikacja nie integruje się ze Skype'em, a z listą naszych kontaktów w telefonie, wyświetlając tylko te osoby, które mają zainstalowaną aplikację Skype Qik.

Jest też opcja wysyłania bardzo krótkich sekwencji wideo na wzór GIF-ów o nazwie Qik Fliks. To dobre rozwiązanie dla osób chcących wysłać zabawną wiadomość.

Filmy wideo w Skype Qik ułożone są jak czaty w komunikatorach. Po kliknięciu wybranej pozycji zobaczymy całą historię rozmowy z daną osobą lub grupą.

Ciekawą funkcją Skype Qik jest to, że utworzone filmy możemy usuwać nie tylko u nas, ale także z urządzeń osób, którym je wysłaliśmy. Filmy są też automatycznie usuwane po okresie dwóch tygodni. Na razie nie ma możliwości zapisywania filmów ze Skype Qik w pamięci telefonu, ale aplikacje firm trzecich w przyszłości pokażą, jak bardzo skutecznie program jest zabezpieczony. Wysyłajmy więc z rozwagą nasze filmiki.

Qik jest quick, czyli bardzo szybki

Nagrywanie filmu w Skype Qik jest naprawdę proste. Wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć, a drugie, aby zakończyć. Nasze dzieło wysyłamy, wybierając osobę z kontaktów. Możemy też nagrać film wewnątrz rozmowy, wtedy automatycznie po zakończeniu zostanie on wysłany do odbiorcy.

Zapisywanie i wysyłanie jest bardzo szybkie. Możemy też przełączać się pomiędzy przednią a tylną kamerą telefonu.

Qik komunikator przyszłości?

Szybkie wiadomości wideo nie są innowacyjnym pomysłem. Istnieją już aplikacje oferujące podobne funkcje (Glide). Trudno więc znaleźć coś, co wyróżnia Skype Qik. Aplikacja jest łatwa w użyciu, oferuje szybkie wysyłanie (także grupowe), ale to jeszcze nie jest powód, aby zachęcić do niej nowych użytkowników.

Szansę na sukces daje wykorzystanie popularnego Skype’a w nazwie. Jednak równie dobrze Skype Qik może zniknąć w zalewie innych aplikacji.

Skype Qik

Download

Skype Qik 1.2.74

Opinie użytkowników o Skype Qik